Su Bazlı Plastik Boya - Saten Boya Nedir? Bursada Boyacı

Bursada boyacı olarak en çok sorulan soruları cevaplamaya devem ediyoruz. Su Bazlı Boya, Plastik Boya, Saten Boya nedir?

Su Bazlı Plastik Boya - Saten Boya Nedir? Bursada Boyacı

Mat Boyalar (Plastik Boya)
Su bazlı mat boyalara halk arasında "plastik boya" denir. Plastik boyalar kaygan bir yapıya sahip değildir ve tam silinebilme özellikleri yoktur. Bu yüzden, plastik boya ile boyanmış duvarların çok sık ve ıslak bezle silinmesi boyanın renk kaybına uğramasına ya da lekelerin boya üzerinde iz bırakmasına neden olabilir. Ancak son yıllarda çıkan bazı boyalar silinebilir ve daha uzun ömürlü olmaktadır.

Yarı Mat Boyalar
Yarı mat boyalara halk arasında "saten boya" denir. Saten boyalar, yüzey hatalarını gizleme özelliklerinden dolayı macun ya da alçı ile düzeltilmiş yüzeylerde dekoratif amaçlı uygulanır. Kaygan bir yapıda olan saten boyalar, tam silinebilme özelliğine sahiptir. Su itme ve buhar geçirgenliği özellikleri sayesinde suyun boya tarafından emilmesine ve lekelerin silinirken boyaya bulaşmasına izin vermezler.

Bursada boya badana işleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Tecrübeli kadromuz ve uygun fiyatlarımızla Bursada hizmetinizdeyiz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Bursa'nın Boya Ustası...

Bursa'nın Boya Ustası...  Bursa nın her ilçesinde boya,badana,alçı,kartonpiyer hizmeti vermekteyiz. İç dekorasyon boya, Bina dışı b...


Tanıtım Videomuz